Kontakt telefoniczny:  784 938 142
Godziny pracy biura: pn. - pt. od 8.00 do 15.00
Kontakt mailowy: kontakt@taakiprezent.pl
09 maja 2016
5 sposobów na adrenalinowego kopa

Adrenalina – to słowo sprawia, że jesteśmy wykonywać nawet najbardziej ryzykowne i wymagające aktywności. Chcesz się dowiedzieć więcej na temat sportów ekstremalnych? Przeczytaj artykuł. 

Sporty ekstremalne łączy jeden wspólny mianownik – kop adrenalinowy. To właśnie on sprawia, że chcemy podbijać przestworza, przekraczać wszelkie możliwe granice fizyczne i ciągle igrać z losem. W takich sytuacjach początkowo pojawia się strach, jednak szubko zaczyna mu towarzyszyć również podekscytowanie, całość kończy się skumulowaniem tych emocji. To wszystko sprawia, że sporty ekstremalne dostarczają prawdziwy wachlarz różnych doznań, a przede wszystkim wysoki poziom adrenaliny, który sprawia, iż mamy ochotę spróbować jeszcze raz skoczyć ze spadochronem lub przeprawić się kajakiem przez rwącą rzekę. Sporty ekstremalne pozwalają nie tylko na uzyskanie prawdziwego kopa adrenalinowego, ale również na przełamanie siebie i swoich słabości, a przede wszystkim uczą samokontroli. Podczas uprawiania tego typu aktywności można całkowicie oderwać się od problemów dnia codziennego i zapomnieć o nawet najbardziej drażliwych kwestiach. To wszystko sprawia, że sporty ekstremalne są chętnie wybierane przez miłośników adrenaliny. Musisz pamiętać, że to uzależnia!

Chciałbyś przeżyć mieszankę różnych emocji? Zdobądź się na odwagę i przetestuj którąś z naszych propozycji.

1. Skok ze spadochronem – to coraz częściej wybierana opcja, nawet przez amatorów, głównie dzięki możliwości skoczenia w tandemie, czyli z instruktorem. Skok wykonany z 3000-4000 metrów jest niezapomnianym przeżyciem, które gwarantuje dostarczenie ogromnej dawki adrenaliny. Czas swobodnego spadania może wynosić nawet do kilkudziesięciu sekund!

2. Skok na bungee – również bardzo popularny sport ekstremalny, którego zdecydowanie warto spróbować. Zazwyczaj skacze się z dużej wysokości z asekuracją w postaci elastycznej liny. Skoki wykonywane są ze specjalnych wież, wysokich budynków lub mostów.

3. Rafting – płynięcie z nurtem rwącej rzeki dostarcza naprawdę wiele emocji, trzeba walczyć nie tylko ze swoimi słabościami, technicznymi umiejętnościami, ale również z żywiołem. Podczas spływu będziesz musiał uważać na wodospady, silne prądy, kamienie czy wiry. Stocz walkę z naturą i poczuj prawdziwy zastrzyk adrenaliny.

   

4. Kolarstwo górskie – jazda rowerem to przyjemność, na którą pozwala sobie większość osób. Jesteś miłośnikiem kolarstwa i potrzebujesz większej dawki wrażeń? Przetestuj wersję wysokogórską, która wymaga znacznie większej siły i wytrzymałości, lepszej kondycji, szybkiego refleksu oraz uważności. Wjazd stromym zboczem będzie kondycyjnym wyzwaniem, z kolei zjazd to niebezpieczna przygoda wymagająca czujności oraz sprawnego omijania przeszkód.

5. Wspinaczka wysokogórska – propozycja dla wszystkich miłośników gór i wspinania się. Zmieniające się warunki atmosferyczne, zmiany ciśnienia oraz częste załamania pogody to tylko niektóre z utrudnień podczas wspinaczki wysokogórskiej. To świetny sposób na przetestowanie się w naprawdę trudnych warunkach, dotarcie do fizycznych granic organizmu, a także sprawdzenie własnej siły i wytrzymałości. Przygodę ze wspinaczką wysokogórską warto zacząć od specjalnych kursów.

Masz ochotę na kopa adrenalinowego? Zdecyduj się na jedną z powyższych propozycji!

Wszystkie pola są wymagane.