Kontakt telefoniczny:  784 938 142
Godziny pracy biura: pn. - pt. od 8.00 do 15.00
Kontakt mailowy: kontakt@taakiprezent.pl
24 czerwca 2016
Flyboard – odlotowa zabawa

Chciałbyś przeżyć prawdziwą przygodę? Zdecyduj się na flyboard, to jeden z letnich sportów, który pozwoli Ci zostać wodnym akrobatą.

Flyboard to stosunkowo nowy sport, powstał w 2011 roku, wymyślony został przez Franky’ego Zapatę – mistrza świata w pływaniu na skuterach wodnych. Od 2012 roku organizowane są Mistrzostwa Świata w tej dziedzinie. Pierwsze zawody w Polsce odbyły się dwa lata później, czyli w 2014 roku w Dębnie.

Co to za sport?

Zabawa polega na tym, że do nóg masz przyczepione specjalne buty z podestem, są one bezpośrednio połączone osiemnastometrowym wężem z turbiną skutera wodnego o mocy do 150 KM, który zasysa wodę i pozwala Ci się unieść na wysokość nawet do 10 metrów. Zostajesz praktycznie wystrzelony w powietrze! Twoją rolą jest swobodne latanie oraz dbanie o to, aby utrzymać równowagę. Przez chwilę będziesz mógł poczuć się jak powietrzny akrobata albo superbohater. Chcąc opanować latanie na flyboardzie, będziesz musiał przejść jedynie kilkuminutowe szkolenie z profesjonalnym instruktorem, a następnie przystąpisz do praktyki.

Ile to kosztuje?

Cena 10 minutowej zabawy to koszt około 140-160 złotych, natomiast 30 minut latania to kwestia od 270-360 złotych w zależności od lokalizacji.

Gdzie można polatać?

Mamy dobrą wiadomość – w całej Polsce! Nie musisz martwić się, że tę atrakcję znajdziesz tylko i wyłącznie w nadmorskich kurortach. Dostępna jest ona w każdym większym mieście przy jeziorze czy stawie. Istnieje możliwość uprawiania tego sportu również na morzu czy oceanie. Warunkiem jest to, aby akwen miał min. 4 metry głębokości. Flyboard nie może być używany w basenie oraz płytkich zbiornikach wodnych. Kiedy można latać? Generalnie w trakcie sezonu wiosenno-letniego, czyli od maja do września.

Co trzeba mieć ze sobą?

Sprzęt, czyli piankę, kamizelkę i kask ochronny dostaniesz na miejscu od instruktora.

Kto może wziąć udział w zabawie?

Każdy kto jest pełnoletni, osoby niepełnoletnie powyżej 16 roku życia muszą mieć zgodę rodzica lub opiekuna. Nie ma żadnych restrykcji dotyczących wzrostu i wagi.

Czy to jest bezpieczne?

Podczas krótkiego instruktarzu zdobędziesz najważniejsze informacje związane z bezpieczeństwem. Nie musisz umieć pływać, ponieważ nie zanurzysz się na tyle w wodzie, aby było to konieczne. Twoim dodatkowym zabezpieczeniem jest kamizelka.

Zdecyduj się na niesamowite 30 minut zabawy, które zostanie uwiecznione na kamerze. Dzięki czemu jeszcze na długo później będziesz mógł na nowo przeżywać sportowe emocje! Jeżeli potrzeba Ci adrenalinowego kopniaka, to flyboard jest właśnie dla Ciebie.

Wszystkie pola są wymagane.