Kontakt telefoniczny:  784 938 142
Godziny pracy biura: pn. - pt. od 8.00 do 15.00
Kontakt mailowy: kontakt@taakiprezent.pl
29 kwietnia 2016
Jak aktywnie spędzić czas z dzieckiem?

Wiosna i lato to idealna pora na to, aby spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Najlepiej całą rodziną! Zadbaj o to, żeby Twoje dziecko miało zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu.

Jakie aktywności wybrać?

Wspólne spędzanie czasu na sportowo jest niezwykle ważne dla budowania dobrych relacji, ale również dla poprawy kondycji, wytrzymałości ogólnej organizmu czy wypracowania odporności u dzieci. Z tego powodu warto pokusić się o takie zaplanowanie czasu, które pozwoli na zarezerwowanie miejsca na aktywność sportową na zewnątrz, gdzie nie będziemy korzystać z rozpraszaczy takich jak telewizor, komórka czy komputer.

Jakie są najlepsze sposoby na spędzenie czasu z dzieckiem?

Wyjdź na spacer! Czasem wystarczy bardzo niewiele – np. godzinna przechadzka po parku czy placu zabaw, gdzie dziecko będzie miało okazję do rozładowania energii, a Ty do odpoczynku po trudnym dniu w pracy. Wygospodarowanie tej godziny albo 30 minut dziennie pozytywnie wpłynie na wasze samopoczucie.

Dobrym pomysłem będzie również wycieczka rowerowa. Wiosną jazda na rowerze jest szczególnie przyjemna – w przypadku młodszych pociech można pokusić się o przejażdżkę po parku, z nastolatkiem można wybrać się już w dłuższą trasę za miasto. Dobrym połączeniem będzie zwiedzanie okolicznych zabytków, wyprawa nad jezioro lub po prostu wizyta w ulubionej lodziarni.

Postaw na rolki – to jedna z ulubionych zabaw ruchowych maluchów i nastolatków. Z pewnością dostarczy ona wiele radości zarówno najmłodszym, jak i ich rodzicom. To typ sportu, który bez większego problemu można uprawiać każdego dnia w mieście, gdzie można znaleźć wiele przestrzeni odpowiednich do jazdy na rolkach.

Jeżeli w Twojej okolicy dostępne są boiska sportowe, to warto z nich skorzystać. Wspólny mecz w piłkę nożną, siatkową czy koszykową to świetny sposób na spędzenie sobotniego popołudnia. Często nie doceniamy lokalnych osiedlowych lub przyszkolnych boisk, które mogą dostarczyć dużo frajdy maluchom, nastolatkom i ich rodzicom.

Weekendową rozrywką może być też spływ kajakiem z elementami biwakowania, podczas którego będziecie mogli się sprawdzić w trudniejszych warunkach. Dzieci będą zachwycone możliwością spania pod namiotem czy przeprawiania się przez rzekę. Kiedy zrobi się odrobinę cieplej, rozpocznie się sezon na kąpiele! Warto skorzystać z okolicznych kąpielisk i jezior, aby ochłodzić się w upalny dzień, popływać czy zagrać w siatkówkę plażową. Jeżeli nie masz dostępu do takich atrakcji w okolicy, to zabierz dzieci na miejski basen. Będą bawić się równie dobrze.

Martwisz się, że nie masz wiele czasu na planowanie aktywności? Zapisz dziecko na lekcje tenisa! W ten sposób będzie spędzało czas na sportowo, a Ty będziesz miał czas dla siebie. To może zadziałać również w przypadku zapisania do drużyny piłkarskiej czy na dowolne zajęcia, które odbywają się na świeżym powietrzu.

Pamiętaj jednak, że wystarczy zwykły spacer, aby aktywnie i dobrze spędzić czas w rodzinnym gronie. Zadbaj o to, aby Twoje dzieci miały zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu i zabawy na świeżym powietrzu.

Wszystkie pola są wymagane.