Kontakt telefoniczny:  784 938 142
Godziny pracy biura: pn. - pt. od 8.00 do 15.00
Kontakt mailowy: kontakt@taakiprezent.pl
26 maja 2015
Odkrywamy tajemnice wodnych sportów. Poznaj flyboard, hoverboard, jet surfing!

Odkrywamy tajemnice sportów wodnych

Kiedy spytamy przypadkowe osoby o to, z czym kojarzy im się lato, powiedzą bez zastanowienia, że ze słońcem, upałami, wypoczynkiem, plażą oraz wodą. Znaczna mniejszość pytanych osób opowie o konkretnych sportach wodnych, które lubi uprawiać. Zwykle będą to surfing, kite lub kajakarstwo. A co z resztą? Jest przecież tyle możliwości! Na przykład flyboard, hoverboard czy jet surfing.


Wyboraźmy sobie, że mamy pod stopami dwie armatki wodne, które dzięki jakiejś tajemniczej sile potrafią unieść nas nad wodą. Kiedy chcemy lecieć do przodu, po prostu odchylamy nasze armatki do tyłu i już lecimy ponad powierzchnią wody. Analogicznie działa to w każdym kierunku. To właśnie jest FlyBoard – wynalazek XXI wieku stworzony dla osób, które wolą spędzać czas nad wodą dużo bardziej aktywnie.


Zasada działania wynalazku jest bardzo prosta: do podestu, na którym stoi sportowiec, podłączony jest 18 metrowy wąż, którym z kolei płynie woda pod dużym ciśnieniem. Z drugiej strony węża znajduje się skuter wodny, który za pomocą bardzo mocnej turbiny pompuje wodę. To umożliwia uniesienie całej konstrukcji (ze sportowcem na pokładzie) na wysokość do 15 metrów ponad powierzchnię! Oczywiście mocą przepływu wody steruje osoba najbardziej zainteresowana, czyli sportowiec na podeście.

WODNE PREZENTY!To urządzenie może początkowo wydawać się skomplikowane w obsłudze, ale w gruncie rzeczy już po kilku minutach można się doskonale bawić latając zarówno nad powierzchnią wody oraz zanurzając się pod nią. Mina znajomych, którzy zobaczą spektakularny wyskok na 15 metrów spod wody może być bezcenna:)


Najpopularniejszymi miejscami do uprawiania Fly Boardingu w Polsce są: Warszawa, Gdynia, Opole, Poznań, Sopot oraz Wrocław. W każdym z tych miejsc można po prostu spróbować swoich sił w tej ciekawej dyscyplinie zanim zamówi się sprzęt, którego wartość wynosi ok 20 tys. złotych (plus wynajem skutera na miejscu, do którego podłącza się urządzenie).


Oczywiście w ofercie serwisu Taaki Prezent znajdują się vouchery prezentowe na lot flyboardem w każdej wymienionej wyżej lokalizacji.


Kolejną ekstremalną opcją jest hoverboard, czyli dosłownie ‘latająca deska’. Zasada jej działania jest identyczna jak w przypadku flyboardu, z tym, że w tym przypadku stoi się na desce wyglądającej podobnie do snowboardu, a strumień wody nie jest skierowany pionowo w dół, tylko do tyłu.

 


Takie połączenie daje zupełnie inne wrażenia z lotu oraz pozwala na wykonywanie zupełnie innych ewolucji. Flyboard jest bardziej statyczny, służy do doskonałej zabawy, a hoverboard daje możliwość szybkiego surfowania po powierzchni wody z opcją wzbicia się do 15 metrów ponad ten poziom. To tak jakby porównać skakanie na skoczku pogo do jazdy deskorolką. Hoverboard jeszcze nie zagościł na dobre w naszym kraju, ale w Taakim Prezencie można kupić lot tą kosmiczną deską w Warszawie.


Ostatnią propozycją dla osób potrzebujących większej dawki adrenaliny podczas wypoczynku nad wodą jest jet surfing. W tym wypadku główną rolę także odgrywa deska, ale nie jest ona podłączona do żadnego skutera czy zewnętrznego napędu. Turbina pompująca wodę jest częścią jej konstrukcji, dzięki czemu nie ciągnie się za sobą 18 metrowego węża. Ponad to użytkownik nie jest uzależniony od skutera wodnego. Wystarczy, że położy deskę na wodzie, włączy napęd i popędzi na powierzchni wody łamiąc falę. Brak skutera oznacza mniejszą moc, która niestety nie pozwoli na wzbicie się wysoko w powietrze. Jet surfing można porównać do klasycznego surfingu bez konieczności polowania na fale, ponieważ prędkość zapewnia turbina.

 


W Polsce jest kilka miejsc, w których można spróbować swoich sił na jet surfingu. Do najpopularniejszych należą: Półwysep Helski oraz Warszawa. Właśnie te lokalizacje znajdują się w Taakim Prezencie.


Podsumowując – możliwości do spędzania czasu nad wodą jest całe mnóstwo, ale do najbardziej ekstremalnych należą trzy: flyboard, hoverboard oraz jet surfing. Jeżeli chciałbyś sprawić komuś bliskiemu prezent w postaci ekstremalnych, wodnych doznań zapoznaj się z ofertą naszego serwisu. Kto wie, może ten pierwszy raz będzie początkiem nowej pasji?

Załoga TaakiPrezent.pl

Wszystkie pola są wymagane.