Kontakt telefoniczny:  784 938 142
Godziny pracy biura: pn. - pt. od 8.00 do 15.00
Kontakt mailowy: kontakt@taakiprezent.pl
31 sierpnia 2016
Off-road – najlepsze trasy w Polsce

Marzy Ci się jazda samochodem terenowym? A może już jesteś miłośnikiem tego sportu? Poznaj trasy i miejscówki w Polsce, gdzie będziesz mógł się oddać swojej off-roadowej pasji. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy najlepsze propozycje!

Off-road to nic innego jak jazda samochodem terenowym z napędem na cztery koła, ma ona miejsce poza trasą po nieutwardzonych drogach (np. szutrowych, piaskowych, błotnych, kamienistych), a także po lesie. W Polsce najpopularniejszym typem tego sportu jest odmiana przeprawowa, mająca na celu pokonywanie naturalnych przeszkód takich jak doły błotne, wąwozy, rzeki. Trasę można również przejechać quadem lub czterokołowcem UTV Buggy.

Off-road nie dość, że dostarcza sporej dawki adrenaliny oraz niesamowitych wrażeń, to jeszcze pozwala sprawdzić umiejętność jazdy samochodem w naprawdę ekstremalnych warunkach.

Pomimo tego, że sport cieszy się spora popularnością, to trudno jest znaleźć odpowiednie miejsce do swobodnej jazdy. Pierwszym i zarazem najistotniejszym obostrzeniem w naszym kraju jest zakaz jeżdżenia w lesie, na szlakach górskich, w rezerwatach oraz parkach narodowych. Z tego powodu powstaje wiele specjalnie przystosowanych torów do jazdy off-roadowej. Ciekawą opcją są również imprezy off-roadowej, które są okazją do rajdów przeprawowych w towarzystwie miłośników samochodów terenowych.


Gdzie warto uprawiać off-road w Polsce?

 

 • Trasa Kraków – Gdów – wybierz się w niezwykłą podróż samochodem terenowym wzdłuż rzeki Rab. Znajdziesz tam wiele podjazdów, zjazdów, a także podmokłe i błotniste tereny. To idealne miejsce do sprawdzenia swoich umiejętności!

 

 • Śląsk Cieszyński – trasa wiedzie od Skoczowa przez Harbutowice, Górki Wielkie, Grodziec Śląski aż do Podgórza. Jedzie się głównie drogami asfaltowymi, szutrowymi i leśnymi. Idealna propozycja dla początkujących kierowców off-roadowych.

 

 • Trasa w okolicach Tylicza – miejsce znajduje się nieopodal Krynicy Zdrój. W tej okolicy godną uwagi jest trasa przez górę Dzielec oraz w pobliżu Góry Lackowej. Znajdziesz tu sporo zjazdów i ekstremalnych podjazdów. Dobra zabawa gwarantowana.

 

 • Tor w Wiśle – specjalne przygotowane miejsce dla fanów pojazdów 4x4. Na piętnastohektarowym terenie dostępne są trasy o różnym stopniu trudności. Teren górzysty.

 

 • Górny Śląsk i Zagłębie – to świetne miejsce do uprawiania off-roadu. Największą popularnością cieszą się okolice Rudy Śląskiej, Zabrza, Bytomia, Tarnowskich Gór czy Chorzowa, a także Dąbrowy Górniczej (Pustynia Błędowska).

 

 • Tor w Łęknicy – znajdziesz tutaj trasę przygotowaną specjalnie do jazdy samochodem terenowym czy quadem. Obszar zajmuje pięć hektarów piaszczystego terenu i drugie tyle podmokłego. Poprzecinany jest on niewielkimi rzekami.

 

 • Królewski Trakt na Mazowszu – trasa wiedzie polnymi i leśnymi drogami na terenie dawnej Puszczy Kozienickiej. Znajdziesz tu sporo terenów podmokłych, a także przeprawisz się przez strumyk.

 

 • Okolice Miłomłyna na Warmii – to świetne miejsce na off-roadowe szaleństwa. Teren jest zróżnicowany, spodoba się zarówno początkującym kierowcom, jak i tym bardziej zaawansowanym. Nie zabraknie podmokłych terenów, rzek i leśnych tras.

 

 • Kaszuby - również dobra lokalizacja do uprawiania off-roadu. Znajdziesz tu górzyste tereny, lasy i niezwykłe krajobrazy.

 

 • Wapienniki koło Radomska – raj dla miłośników off-roadu. Tereny leśne oraz podmokłe.

 

 • Tor w Ujazdach – przygotowany dla początkujących kierowców. Będziesz pokonywać wąwozy, podjazdy, cieki wodne oraz specjalną trasę dla osób, które dopiero zaczęły przygodę z off-roadem.

 

 • Tor w gminie Wielka Wieś koło Olkusza – trasy na każdym poziomie trudności, znajdują się na pagórkowatym terenie, dzięki czemu możliwe są ostre zjazdy i podjazdy.

 

Gdzie jeszcze szukać ciekawych tras off-roadowych w Polsce? Godne polecenia są również okolice Góry Kalwarii, Wisły, Szczyrku, Zawoi, Białki Tatrzańskiej, Bukowiny Tatrzańskiej, Zakopanego, Istebnej, Wierchomli, Ustrzyk Dolnych, Arłamowa, Piwnicznej. Miłośnicy tego sportu mogą także pokusić się o wyprawę na Słowację, gdzie można znaleźć wiele tras świetnie nadających się do off-roadu.
 

Wszystkie pola są wymagane.