Kontakt telefoniczny:  784 938 142
Godziny pracy biura: pn. - pt. od 8.00 do 15.00
Kontakt mailowy: kontakt@taakiprezent.pl
31 maja 2016
Skok na bungee – wszystko co powinieneś o nim wiedzieć

Skok na bungee to jeden z najpopularniejszych sportów ekstremalnych, na który decyduje się coraz więcej osób. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Przeczytaj artykuł!

Początki skakania sięgają końca lat 80. XX wieku, kiedy to czterech studentów z Oksfordu oddało pierwszy skok z mostu Suspension Bridge, znajdującym się w Bristolu. Sport ten dotarł do Polski w 1989 roku, skoczkiem był Mieczysław Lęczewski. Od tamtej pory skakanie na bungee stało się jedną z najbardziej popularnych dyscyplin ekstremalnych.

Wieże do oddawania skoków pojawiają się nie tylko w znanych miejscowościach turystycznych, ale również podczas dużych imprez miejskich czy juwenaliów. Skakanie z wysokości, np. wiaduktu, mostu czy wieży, na elastycznej linie to zapewnienie sobie sporej dawki adrenaliny.

Sama guma bungee zbudowana jest z setek cienkich lateksowych gumek i taśm alpinistycznych, które skręcone są razem w linię. Wyróżniamy kilka typów gum w zależności od wagi skoczka: cienka (40- 65kg), średnia (65-90 kg) oraz gruba (90-120 kg). Przymocowanie liny do skoczka również posiada kilka wariantów – uprząż może być zawinięta wokół kostek, bioder czy korpusu.

Dodatkowo należy założyć specjalną uprząż asekuracyjną. Skoki oddawane są z różnych wysokości, nawet z ponad 200 metrów. Jeżeli jesteś fanem adrenaliny, to możesz zdecydować się na Dream Jump, czyli skok z wieży o wysokości aż 222 metrów. Równie ciekawą opcją jest wahadło, czyli dwa skoki z dwóch wież!


Ile kosztuje skok? 

W zależności od wysokości wieży, lokalizacji oraz typu, skok kosztuje od 80 do 400 złotych. Kiedy można skakać? Zazwyczaj skoki oddawane są w ciepłych miesiącach, czyli od kwietnia do października.

Ile trwa skok?

Sam skok wraz z przygotowaniem do niego i przymocowaniem uprzęży to około 20 minut.

Kto może skoczyć?

Każdy, kto skończył 16 lat. Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodzica lub opiekuna. Warunkiem jest również waga powyżej 45 kg i brak przeciwskazań zdrowotnych (np. ciąża, urazy kości i mięśni, zaburzenia oddychania czy krążenia). Maksymalna waga skoczka to 120 kg.

Jak przygotować się do skoku?

Przede wszystkim ubierz się wygodnie, paniom odradza się zakładanie spódniczek i sukienek. Wybierz mocno zabudowane buty, jeśli chcesz skakać bez nich, to zdecyduj się na wysokie skarpetki. W zimie nie zapomnij o rękawiczkach. Przed skokiem opróżnij kieszenie w kurtce, bluzie czy spodniach, a także zdejmij całą biżuterię. Osoby z długimi włosami powinny je związać. W kwestiach zdrowotnych skonsultuj się z lekarzem, a na pytania związane z samym skokiem odpowiedzą instruktorzy na miejscu.

Co po skoku?

Otrzymasz specjalny certyfikat. Dodatkowo możesz dokupić filmik i zdjęcia ze swojego skoku – będzie to niesamowita pamiątka.

Dlaczego warto skoczyć?

Z pewnością skok będzie dla Ciebie niezapomnianym przeżyciem, które zechcesz powtórzyć. Jeśli niee boisz się wysokości i lubisz adrenalinę - bungee będzie idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Przekonaj się, jak to jest skoczyć nawet z 222 metrów!

Wszystkie pola są wymagane.