Kontakt telefoniczny:  784 938 142
Godziny pracy biura: pn. - pt. od 8.00 do 15.00
Kontakt mailowy: kontakt@taakiprezent.pl
16 lutego 2016
Kompedium wiedzy na temat skoków w tandemie

Skoki tandemowe - kompendium wiedzy

Skakanie ze spadochronem marzy się wielu osobom, jednak mało kto realizuje te pragnienia. Dzieje się tak głównie z tego powodu, że wydaje się nam, że skoki spadochronowe wymagają wielu miesięcy przygotowań, dodatkowych umiejętności, sporych zasobów finansowych, a także dużej odwagi.

Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji wydają się być skoki tandemowe, pozwalające na przeżycie wspaniałego skoku, jednocześnie zachowując optymalną dawkę bezpieczeństwa, gdyż skacze się z instruktorem na dwuosobowych spadochronie. Krótkie szkolenie, brak badań lekarskich czy dodatkowego doświadczenia wystarczy, aby móc skoczyć.

Taka forma to świetny sposób na sprawdzenie się w nowej sytuacji, postawienie pierwszych kroków w dziedzinie spadochroniarstwa, a także możliwość przeżycia przygody życia! 

 

Jak przebiega skok w tandemie?

Po przyjechaniu do ośrodka organizującego skoki tandemowe i poznaniu swojego instruktora zostanie dobrany nam kombinezon i sprzęt. Po przebraniu się oraz odpowiednim założeniu uprzęży przejdziemy krótkie szkolenie, podczas którego pilot opowie nam co będzie się działo, jak powinniśmy zachować się w poszczególnych momentach oraz jak będzie wyglądała procedura skoku i lądowania. Następnie wchodzimy do samolotu, który wynosi nas w przestworza.

Skok tandemowy odbywa się na wysokości 3000 lub 4000 metrów – od tego zależy czas swobodnego spadania, dostarczający największą dawkę przyjemności i adrenaliny skoczkom. To moment od wyskoczenia z samolotu aż do otworzenia się spadochronu, wtedy spadamy z prędkością nawet do 200 km/h! Trwa on około kilkadziesiąt sekund. Po otwarciu się spadochronu, 1500 metrów nad ziemią, następuje kilka minut szybowania, zapoznania się z otwartym spadochronem, podziwiania widoków, aby w efekcie końcowym podejść do swobodnego lądowania na płycie lotniska. Zazwyczaj jest ono trawiaste, także nie musimy martwić się o ewentualne urazy.

 

Kto może skoczyć?

Generalnie w tandemie może skoczyć każdy, kto ukończył 18 lat życia i jest w dobrym stanie zdrowia. Osoby niepełnoletnie również mają taką możliwość, jeżeli ich opiekunowie lub rodzice wyrażą na to pisemną zgodę. Ile kosztuje skok tandemowy? Koszt skoku w tandemie jest zależny od miejsca, wysokości skoku oraz opcji upamiętnienia wydarzenia, którą wybierzemy. Ceny wahają się od 650 zł za skok z instruktorem po 1200 zł za skok z instruktorem i kamerzystą. 

Opcja z filmowaniem oraz fotografowaniem jest droższa, jednak najczęściej jest jedyną pamiątką, uwieczniającą cały skok – od krótkiego szkolenia, poprzez lot samolotem, samo swobodne spadanie, aż po szczęśliwe lądowanie na ziemi i relację po skoku.

Gdzie można skoczyć w tandemie?

Szkółki spadochroniarskie w całej Polsce organizują skoki w tandemie. W Internecie można znaleźć ich oferty. Istnieje również możliwość wykupienia vouchera na skok i wybrania interesującej nas miejscowości pod poniższymi linkami:

Skok ze spadochronem

Skok ze spadochronem z narganiem video

Skok ze spadochronem z nagraniem 3D - tyko Trójmiasto


Dostępne lokalizacje:

Bielsko-Biała
Kraków
Opole
Poznań
Trójmiasto
Warszawa Włocławek
Łódź

 

 

Co dalej? 

Skoki tandemowe to świetne rozwiązanie dla osób, które jeszcze nie wiedzą, czy pokochają podniebne emocje. Z pewnością będzie to jedno z bardziej emocjonujących przeżyć, jakie nas spotka. Jeśli spodoba się nam skakanie w tandemie, to w dalszej kolejności możemy pokusić się o zrobienie międzynarodowych uprawnień oraz licencji do skakania (np. po kursie AFF), po których staniemy się licencjonowanymi i samodzielnymi skoczkami.

 

skok ze spadochronem na prezent

Wszystkie pola są wymagane.