Kontakt telefoniczny:  784 938 142
Godziny pracy biura: pn. - pt. od 8.00 do 15.00
Kontakt mailowy: kontakt@taakiprezent.pl
01 lutego 2017
Najlepsze miejsca w Polsce na narty i snowboard

Sezon zimowy trwa w najlepsze. Wybierasz się na narty lub snowboard? Dowiedz się, gdzie warto jeździć w Polsce!
Narty i snowboard to zdecydowanie ulubione, zimowe aktywności Polaków. Kiedy tylko spadnie pierwszy śnieg w grudniu, wyciągi zaczną działać, to szybko zaczynają zapełniać się stęsknionymi zimy narciarzami i snowboardzistami.

Tatry
Podhale i Tatry to chyba jedne z najpopularniejszych narciarskich miejscówek w Polsce. Jednak warto wiedzieć, że sporo się tam pozmieniało na przestrzeni lat. Jeżeli w tym roku chcemy przeżyć prawdziwe narciarskie lub snowboardowe emocje, to koniecznie powinniśmy wybrać Kasprowy Wierch. To szczyt o wysokości 1987 m n.p.m., do którego możemy się dostać kolejką linową z Kuźnic. W tym przypadku warto jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ chętnych na wjechanie na szczyt zwłaszcza w sezonie jest naprawdę wielu! Z Kasprowego Wierchu możemy zjechać trzema różnymi trasami narciarskimi, najdłuższa z nich ma aż 8,5 km długości, zatem warto się pokusić o jej przetestowanie. 

Podhale to nie tylko Zakopane. Bardzo ciekawe wyciągi narciarskie znajdziemy również w Białce Tatrzańskiej (słynny kompleks Kotelnica o łącznej długości tras – 15 km), Bukowinie Tatrzańskiej, Małym Cichym czy Jurgowie. Do dyspozycji narciarzy są tutaj nowoczesne wyciągi krzesełkowe, całkiem niezła infrastruktura, jeżeli chodzi o wypożyczalnie sprzętu, sklepy, gastronomię i dodatkowe atrakcje (termy). Dodatkowo na części z tych wyciągów można jeździć na tym samym karnecie, dlatego ta opcja jest również korzystna cenowo. Zdecydowanie warto spróbować jazdy na tych trasach.

Pieniny
Pozostając dalej Małopolsce, ale przenosząc się w Pieniny – w tych okolicach można wybrać się na wyciąg narciarski w Kluszkowcach, Jaworkach, Czorsztynie, Niedzicy lub Szczawnicy. Najbardziej popularną stacją jest Palenica, gdzie funkcjonują cztery wyciągi.

Sudety
Czarna Góra to najbardziej popularny stok narciarski w tej części Polski. Na Śnieżniku znajdziemy aż trzy koleje linowe, które z pewnością przypadną do gustu zarówno zaawansowanym narciarzom, jak i amatorom. Łącznie długość tras to 10 km. Pomimo tego, że w przypadku sudeckich wyciągów narciarskich nie odnotowujemy tak szybkiego rozwoju jak na Podhalu, to warto odwiedzić to miejsce. Oprócz zadbanych tras Czarna Góra posiada również odpowiednią infrastrukturę: punkty gastronomiczne, hotele czy wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego.

Nie można również nie wspomnieć o Zieleńcu, który może nie jest tak nowoczesny jak Czarna Góra, ale jest malowniczo położony – wgłębi gór. Ponadto posiada aż dwadzieścia wyciągów narciarskich. Łącznie znajduje się tutaj prawie 20 kilometrów tras narciarskich.

Beskid Sądecki
Jaworzyna Krynicka jest jednym z najpopularniejszych stoków narciarskich w tej części Polski i w Beskidzie Sądeckich. Szczyt położony jest na wysokości 1114 m n.p.m. Znajdziemy tutaj łącznie ok. 8 kilometrów tras, które są bardzo popularne nie tylko wśród Polaków, ale także Słowaków. Dodatkowym plusem jest niewielka odległość Jaworzyny Krynickiej do miejscowości uzdrowiskowej – Krynicy Zdrój, gdzie zlokalizowanych jest wiele klimatycznych restauracji, kawiarni oraz wysokiej klasy hoteli.

Dużym kompleksem narciarskim są Dwie Doliny (Wierchomla i Muszyna), gdzie na obszarze ponad 100 hektarów znajdziemy wiele tras zjazdowych, punktów gastronomicznych oraz rozbudowaną infrastrukturę. Zlokalizowany jest on w okolicach Piwnicznej Zdrój.

Beskid Śląski
Szczyrk to prawdziwa narciarska perełka. Ta miejscowość jest zaraz po Zakopanem, najbardziej popularnym miejscem wypadów narciarskich w Polsce. Pomimo regresu w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, stacja po jej przejęciu przez słowackich inwestorów zaczęła się bardzo prężnie rozwijać. W Szczyrku i okolicach jest praktycznie 40 kilometrów tras narciarskich, co sprawia, że ta lokalizacja jest chętnie odwiedzana przez ludzi z całej Polski. 

Warto wspomnieć o Wiśle. Znajdziemy tu kilka różnych tras narciarskich, bez jednej centralnej stacji. Najbardziej znaną jest ta w Wiśle Soszów, gdzie sumaryczna długość tras wynosi około 6 kilometrów. Na Górnym Śląsku warto również zajrzeć do Istebnej, Brennej, Korbielowa, Zwardonia czy Ustronia.
 

Wszystkie pola są wymagane.