Kontakt telefoniczny:  784 938 142
Godziny pracy biura: pn. - pt. od 8.00 do 15.00
Kontakt mailowy: kontakt@taakiprezent.pl
22 stycznia 2017
Jak ciekawie spędzić ferie w domu?

Ferie trwają w najlepsze, nie masz planów wyjazdowych? Nie wiesz co zrobić, żeby się nie nudzić i ciekawie spędzić najbliższe dwa tygodnie? Chcesz zaplanować wolny czas dzieciom? Zainspiruj się naszymi pomysłami

Zimowy urlop lub przerwa w szkole to dobry moment na to, aby wyruszyć całą rodziną na narty, w góry lub na wyjazd w ciepłe kraje, które o tej porze roku są najbardziej przystępne cenowo. Jeżeli nie masz jednak planów wyjazdowych, to nic straconego! Możesz spędzić dwa tygodnie urlopu czy zimowych wakacji aktywnie i ciekawie, wystarczy odrobina dobrych chęci oraz wyobraźni.

 

Coś dla ciała
Zdecydowanie warto postawić na sport. Z pewnością w Twojej okolicy jest czynne lodowisko. Początek roku to idealny czas na zimowe aktywności. Łyżwiarstwo się do nich zalicza. Na łyżwy możesz wybrać się całą rodziną lub umówić ze znajomymi. Będzie to okazja do odświeżenia dawno nabytych umiejętności albo nauczenia się jazdy na łyżwach, jeżeli tego nie potrafisz – nauka wcale nie jest trudna! Wejście na lodowisko i wypożyczenie sprzętu to koszt kilkunastu złotych, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby w trakcie ferii kilkukrotnie pojeździć na łyżwach!

Jeżeli posiadasz małe dzieci, to możesz z nimi spędzić czas na sankach. W paru miejskim bez problemu znajdziesz odpowiednią górkę do zjeżdżania, a taka aktywność przyniesie wiele frajdy zarówno Tobie, jak i pociechom. Dzieci fajnie spędzą czas również na sportowych półkoloniach. Często są one organizowane przy klubach sportowych dla maluchów, przez cały dzień Twoje dziecko będzie miało zapewnione wiele rozwojowych i sportowych aktywności, a przede wszystkim fantastycznie spędzi czas z rówieśnikami. To dobry pomysł, jeżeli nie wyjeżdżasz nigdzie całą rodziną, a chcesz, żeby Twoja pociecha ciekawie spędziła ferie.

Nawet zimą ważne jest, aby zapewnić sobie odpowiednią dawkę ruchu, dlatego dobrym pomysłem będą codzienne spacery. Wpłyną one nie tylko dobrze na Twoją kondycję, ale również odporność organizmu i dobre samopoczucie. Warto spróbować! Nawet jeżeli nie wyjeżdżasz na tygodniowy wyjazd narciarski, to warto przemyśleć pojechanie na jeden dzień lub weekend na najbliższy wyciąg. Będzie to okazja do poszusowania na stoku, podszkoleniu umiejętności jazdy na nartach lub snowboardzie. Jeżeli nie umiesz lub Twoje dzieci jeszcze nie umieją jeździć, to warto się zapisać na kilkugodzinny kurs z instruktorem. Można zrobić to na miejscu, na wyciągu lub wcześniej wykupić voucher na takie szkolenie.

 


Coś dla ducha
Być może ferie będą dla Ciebie dobrym pretekstem do wykonywania kreatywnych zadań? Co powiesz na malarstwo, rysowanie, kolorowanki dla dorosłych, szycie albo decoupage

Odrobina wolnego czasu i długie, zimowe wieczory to świetna okazja do robótek ręcznych, majsterkowania czy prac artystycznych. Wykorzystaj swój wolny czas i poświęć go hobby lub wypróbuj czegoś nowego, może właśnie to stanie się Twoją nową pasją. Tego typu aktywności możesz wykonywać z dziećmi, dobra zabawa gwarantowana!

Idąc dalej tym tokiem rozumowania, ferie to też dobry czas na podszkolenie swoich umiejętności językowych. Już od dawna chciałeś podszkolić swój angielski? Wykorzystaj zimowy urlop czy przerwę od szkoły i poświęć trochę czasu na naukę. Słuchaj radia w obcym języku, podcastów lub oglądaj ulubione seriale bez lektora i napisów. Efekty przyjdą szybciej niż się spodziewasz.

Ferie to również doskonały czas do nadrobienia zaległości filmowych i książkowych. Może wybierzesz się do kina na najnowszy film z ulubionego gatunku? Będzie to też pretekst do spotkania się z dawno niewidzianymi znajomymi. Jeśli chodzi o aktywny i kulturalny sposób spędzania czasu, to równie dobrze sprawdzi się udanie się na wystawę do muzeum. Warto pamiętać, że muzea w jeden dzień w tygodniu są bezpłatne. Zazwyczaj są to poniedziałki lub wtorki – to świetna okazja do nadrobienia zaległości ze sztuki!

Kreatywną rozrywkę zapewnią Ci także gry planszowe. Moda na granie w planszówki wróciła, dlatego na rynku dostępnych jest wiele różnych pozycji – zarówno dla zaawansowanych graczy, jak amatorów. Jeżeli nie chcesz od razu kupować gry, to możesz skorzystać z wypożyczalni gier planszowych, gdzie za kilkanaście złotych będziesz mógł cieszyć się niecodzienną rozrywką.


Nie zapomnij o znajomych
Ferie to także moment, w którym warto nadrobić towarzyskie zaległości – można umówić się ze znajomymi na wspólne gotowanie, wyjście do restauracji czy na kawę. Ciekawym pomysłem jest wypad za miasto z dziećmi i przyjaciółmi z rodziną np. do ZOO, które jest czynne również zimą. Taka rodzinna, grupowa eskapada z pewnością przypadnie do gustu młodszym i starszym, a także dostarczy wiele pozytywnych wrażeń i wspomnień.

Z drugiej strony, kiedy w ferie masz ochotę odpocząć od wszystkich oraz wszystkiego, to na jeden dzień możesz wykupić voucher na masaż w SPA, gdzie zrelaksujesz się za wszystkie czasy i odpoczniesz od zgiełku!

Pomysłów na kreatywne spędzenie ferii jest naprawdę wiele. Ważne, żebyś ten czas wykorzystał w pełni do aktywnego odpoczynku, abyś po dwóch tygodniach wrócił z energią do swoich codziennych obowiązków. Dobrej zabawy!
 

Wszystkie pola są wymagane.