Kontakt telefoniczny:  784 938 142
Godziny pracy biura: pn. - pt. od 8.00 do 15.00
Kontakt mailowy: kontakt@taakiprezent.pl
07 listopada 2016
Jak nie dać się przedświątecznej gorączce zakupowej?

Listopad to początek reklam bożonarodzeniowych, charakterystycznych dekoracji w sklepach i start przedświątecznej gorączki zakupowej. Jak się temu nie dać ponieść?

Kupowanie prezentów na Boże Narodzenie jest piękną tradycją, którą kultywuje większość z nas. Niestety, czasem zapominamy o tym, że bardziej liczy się gest niż kwota wydana na podarunek. To sprawia, że końcówka roku bywa dla nas zabójcza finansowo. Zwłaszcza, iż dodatkowo jesteśmy napędzani przez media oraz portale internetowe do tego, aby wydawać coraz więcej i więcej.

 

Jak kupować racjonalnie prezenty bożonarodzeniowe?

1. Poluj na promocje
Listopad oraz grudzień to czas, w którym wiele sklepów oferuje całkiem spore obniżki. Jeżeli nie chcemy wydać majątku na prezenty dla najbliższych, to warto skorzystać z promocji. Największe oferują zazwyczaj sklepy internetowe. Listopad to również Dzień Darmowej Dostawy (29.11), Black Friday (25.11) oraz Cyber Monday (28.11), dających możliwość zrobienia zakupów i niepłacenia za wysyłkę lub skorzystania z naprawdę dużych obniżek cenowych.
Podczas robienia zakupów stacjonarnie czy online, nie dajmy się zwariować. Porównujmy ceny obniżone z wyjściowymi, bo niejednokrotnie może się okazać, że przeceny wcale nie są tak okazyjne, jakby mogło się nam na pierwszy rzut oka wydawać.

2. Kupuj z listą
Zanim wyruszymy na łowy, zastanówmy się nad tym, w jaki sposób chcemy obdarować naszych bliskich. Stwórzmy listę z prezentami dla poszczególnych osób i dopiero wtedy szukajmy już konkretnych podarunków. W innym przypadku istnieje duże ryzyko kupienia czegoś tylko z powodu obniżonej ceny, a nie dlatego, że prezent spodoba się obdarowanemu. Taka metoda pozwoli również na porównanie cen tych samych produktów w różnych sklepach i wybranie najkorzystniejszej dla nas oferty.

3. Postaw na DYI
Czy naprawę musimy kupować prezenty? A może warto pokusić się o zrobienie czegoś własnoręcznie? Ciekawym sposobem na upominki może być zobligowanie rodziny do podarowania tylko i wyłącznie prezentów wykonanych przez siebie, a nie kupionych w sklepie – np. ramki na zdjęcia, kolażu, ciepłych skarpetek, namalowanego obrazka itd. Takie upominki będą bardziej wartościowe niż zakupione w sklepie.

4. Zafunduj wrażenia
Po świętach często mamy wrażenie, że zagraciliśmy dom nietrafionymi prezentami czy mnóstwem przedmiotów. Dlatego warto zastanowić się nad podarunkami w formie przeżyć. Jak coś takiego zrobić? To proste! Wystarczy, że kupimy voucher na skok ze spadochronem, skok na bungee, lot balonem lub jazdę off-roadową, a nasz obdarowany wykorzysta go w dowolnym dla siebie momencie. Takie podejście do prezentów z pewnością spotka się z uznaniem rodziny i bliskich.

5. Nie czekaj do ostatniej chwili
Kupowanie prezentów w połowie grudnia może okazać się karkołomnym pomysłem, ponieważ więcej osób wpadnie na ten sam pomysł. W sklepie zastaną nas tłumy oraz znacznie wyższe ceny. Nie warto frustrować się przed świętami, mamy cały listopad na zorganizowanie się w tej kwestii.

Świat to magiczny czas, który spędzamy z rodziną. Dlatego nie stawiajmy na pierwszym miejscu kupowania prezentów, nie dajmy się zmanipulować sklepom do zakupów, które będą w późniejszym czasie nietrafione. Nie decydujmy się na coś tylko dlatego, że jest na promocji. Wybierajmy z głową i nie dajmy się ponieść przedświątecznej gorączce – mamy jeszcze cały listopad na spokojne zakupy.
 

Wszystkie pola są wymagane.