Kontakt telefoniczny:  784 938 142
Godziny pracy biura: pn. - pt. od 8.00 do 15.00
Kontakt mailowy: kontakt@taakiprezent.pl
16 grudnia 2016
Jak przetrwać zimowe wieczory

Stosunkowo krótki dzień i bardzo długie wieczory często nie sprzyjają aktywnościom. Jak poradzić sobie z jesienno-zimowym czasem?

Zrób coś własnoręcznie
Nie bez przyczyny zima to idealny czas na ręczne robótki. Jeżeli wzdrygasz się na myśl o szydełkowaniu czy szyciu, to spróbuj malowania, decoupage, zdobienia mebli czy modnych ostatnio kolorowanek dla dorosłych. Na pewno znajdziesz coś, co pozwoli Ci się wyżyć kreatywnie, a jednocześnie wciągnie Cię maksymalnie i zimowe wieczory miną jak z bicza strzelił.

Zrelaksuj się
Zima to również czas regeneracji. Nie mamy już tyle siły co latem, dlatego znacznie więcej wieczorów spędzamy na kanapie przykryci kocem. Nie daj się jednak ponieść zimowej chandrze, relaksuj się, ale mądrze. Jak? Wybieraj odpowiednią muzykę, zrezygnuj z rozpraszacza w postaci telewizora, zapal aromatyczne świeczki, włącz audiobook lub poczytaj książkę w ulubionym gatunku literackim. Zima niestety sprzyja również rozleniwieniu, dlatego od czasu do czasu warto porzucić ukochany koc i wygodną kanapę, a wieczór spędzić na kolacji ze znajomymi lub uprawiając ulubiony sport.

Postaw na aktywność
Chłodniejsze dni nie sprzyjają wychodzeniu na zewnątrz, ale nadal możemy ćwiczyć w zamkniętych pomieszczeniach. Jeżeli nie masz ochoty na opuszczenie własnych czterech kątów, to zdecyduj się na ćwiczenia z filmikami na YouTube. Liczy się każda dawka ruchu! A jeśli chciałbyś czasem gdzieś wyjść, to gra w piłkę na hali, siłownia czy zajęcia fitness, są idealnym rozwiązaniem na długie zimowe wieczory. Nie bez przyczyny obiekty sportowe tego typu odnotowują największe oblężenie zimą.

Wyjdź na zewnątrz
Krótki spacer, wypad na narty albo na lodowisko doskonale wpłynie nie tylko na Twoją kondycję, ale również odporność organizmu czy poprawę nastroju. Nie unikaj ruchu na zewnątrz tylko dlatego, że jest zimno. On również jest Ci potrzebny!

Wybierz się do SPA
Nic tak nie relaksuje jak wizyta u kosmetyczki lub w SPA. Możesz kupić specjalny voucher na masaż lub pobyt w grocie solnej, a następnie oddać się odprężeniu. Zimowe wieczory szczególnie takiemu sprzyjają.

 

Wszystkie pola są wymagane.