Kontakt telefoniczny:  784 938 142
Godziny pracy biura: pn. - pt. od 8.00 do 15.00
Kontakt mailowy: kontakt@taakiprezent.pl

Kitesailing - żeglarstwo lądowe

Kitesailing to niezwykły sport ekstremalny, który fascynuje intensywnością doznań. Jest formą żeglarstwa lądowego zakładającą poruszanie się po lądzie lub piasku z wykorzystaniem specjalnego wózka z latawcem wykorzystywanym jako forma napędu wiatrowego.

Gdybyśmy chcieli odpowiedzieć na pytanie o początki i pochodzenie kitesailingu, musielibyśmy przenieść się w czasie aż do trzynastowiecznych Chin, właśnie stamtąd pochodzą bowiem pierwsze zapiski mówiące o wykorzystaniu latawca jako siły pociągowej.

Dziś sport ten jest praktykowany przede wszystkim na plażach i wyschniętych, słonych jeziorach, a nowoczesne wózki znane jako kite buggy mogą przyprawić o zawrót głowy, są bowiem w stanie osiągnąć prędkość ponad 100 kilometrów na godzinę. Podczas jazdy przyspieszone bicie serca towarzyszy zarówno amatorom, jak i zawodowcom, sam sport jest jednak stosunkowo bezpieczny, w każdej chwili można bowiem puścić latawiec decydując w ten sposób o zakończeniu jazdy. Dzięki staraniom entuzjastów kitesailingu w Polsce jest to dyscyplina ciesząca się coraz większą popularnością również w naszym kraju.
 

liczba produktów: 1

Lista prezentów

Wszystkie pola są wymagane.